3Dstereo.com.pl

kilka słów o muzyce i sprzęcie muzycznym

Jak zorganizować udaną domówkę?

Spotkania w gronie przyjaciół to świetny sposób na spędzanie czasu. Chcesz zorganizować domówkę, ale nie jesteś pewny, jak się za to zabrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i w jaki sposób urządzić udaną domówkę!

Zacznij od stworzenia listy gości. Pamiętaj, że ludzie mają swoje życie i nie zawsze dysponują wolnym czasem. W dobrym guście będzie zaproszenie gości na przynajmniej tydzień przed planowaną domówką. A najlepiej jeszcze trochę wcześniej. Poproś, żeby goście potwierdzili swoją obecność na kilka dni przed imprezą.

Zastanów się, ile czasu możesz poświęcić na przygotowanie domówki. Nie bój się poprosić gości o pomoc! Niekoniecznie w sprzątaniu i gotowaniu (choć w tym też nie ma nic złego, szczególnie wśród bliskich przyjaciół), ale np. w przyniesieniu przekąsek, napojów, alkoholu. Zwłaszcza, jeżeli spotkanie ma się odbyć w większym gronie, nie bierz wszystkiego na siebie!

Podczas domówki warto zadbać o jeden ciepły posiłek, np. w postaci domowej pizzy lub zapiekanki makaronowej, a także o przekąski. Jako te drugie świetnie sprawdzą się np. sałatki i grzanki, roladki z tortilli, zawijaski z ciasta francuskiego, koreczki i szaszłyki owocowe. Oczywiście kupne przekąski w postaci chipsów, popcornu, ciasteczek i innych łakoci również będą dobre!

Jeżeli chcesz uniknąć części sprzątania, kup jednorazowe kubeczki i talerzyki. Po zakończonej imprezie, wrzucisz je do jednego worka i po kłopocie! Ze względów ekologicznych polecamy papierowe naczynia, zamiast plastikowych. Sprawdzą się tak samo dobrze, a nie one bardziej przyjazne dla środowiska.

I najważniejsze – nie zapomnij o dobrej muzyce! Możesz utworzyć playlistę, którą udpostępnisz wszystkim gościom. Dzięki temu każdy będzie mógł wrzucić na nią swoje propozycje, a następnie dobrze się bawić przy ulubionych utworach. Jeżeli chcesz, możesz zaproponować swoim gościom imprezę tematyczną i poprosić np. o piosenki z lat siedemdziesiątych.

Mamy nadzieję, że te kilka wskazówek pomoże ci zorganizować niezapomnianą domówkę, na której wszyscy będą się dobrze bawić! Jeśli ty i twoi znajomi dzielicie wspólną pasję, możesz pokusić się również o zaproponowanie dress code’u, np. pasującego do waszej ulubionej dekady lub gatunku filmowego!

1 thought on “Jak zorganizować udaną domówkę?

  1. Najgorsze co może się wydarzyć na domówce to zabraknąć alkoholu w połowie imprezy 😀

Comments are closed.