3Dstereo.com.pl

kilka słów o muzyce i sprzęcie muzycznym

DJ na wesele? Plusy i minusy takiej decyzji

Od odpowiedniej oprawy muzycznej zależy w głównej mierze przebieg przyjęcia weselnego. Państwo młodzi pragną, aby wszyscy dobrze się bawili przez całą noc, dlatego często stają przed dylematem kogo wybrać – DJ’a czy zespół. W tym miejscu skupimy się jednak na plusach i minusach wyboru pierwszej opcji.

Plusy – DJ często pełni również funkcję tradycyjnego wodzireja i na pewno nie pozwoli się nudzić. Jeśli nasi goście to zdecydowanie młode osoby, to bez wątpienia będą zadowoleni. Zaletą jest także fakt, że wynagrodzenie DJ’a często jest kilkukrotnie niższe od sum, jakich oczekują zespoły, a mimo to dysponuje on ogromną paletą różnych gatunków muzycznych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Minusy – dla wielu osób największą wadą jest tutaj brak muzyki na żywo. Nie jest to rozwiązanie dla tych, którzy od muzyki odtwarzanej z płyt zdecydowanie wolą słyszeć dźwięk perkusji, gitary elektrycznej czy śpiew wokalistki. Do tej grupy zaliczają się w szczególności osoby starsze, które są przyzwyczajone do takiej zabawy.