3Dstereo.com.pl

kilka słów o muzyce i sprzęcie muzycznym

Gratka dla miłośników muzyki – 4 fantastyczne, polskie festiwale muzyczne

Polskie festiwale muzyczne cieszą się bardzo dużą popularnością.

Młodzi ludzie uwielbiają spędzać w ten sposób wakacyjny czas. Na większość z nich bilety wyprzedają się w mgnieniu oka.

Najlepsze festiwale muzyczne, które odbywają się na terenie naszego kraju

Open’er Festiwal

Jeden z najbardziej popularnych festiwalów w Polsce. Charakteryzuje się bardzo dużą różnorodnością muzyki. Odbywa się na terenie Gdyni i gminy Kosakowo. Miłośnicy muzyki bawią się na nim od 2003 roku. Co roku na festiwalowych scenach można spotkać największych międzynarodowych artystów.

Najbliższy Open’er Festiwal odbędzie się pomiędzy 28 czerwca a 1 lipca 2023.  Tutaj więcej o największym cyklicznym wydarzeniu Pomorza, czyli o Open’erze.

CieszFanów Festiwal

Festiwal z bardzo długą historią. Wcześniej znany jako Cieszanów Rock Festiwal. Genialna impreza dla wszystkich fanów mocniejszego, rockowego brzmienia. Doskonale odnajdą się na nim wielbiciele kameralnych, plenerowych koncertów. W trakcie festiwalu odbywają się różne imprezy towarzyszące, a także spotkania z ciekawymi ludźmi, wystawy i warsztaty.

Orange Warsaw Festival

Największe wydarzenie muzyczne odbywające się w centralnej Polsce. Ten festiwal odbywa się w Warszawie od 2008 roku. Pierwsze koncerty odbywały się na placu Defilad. Kilka edycji odbyło się na Stadionie Narodowym. Aktualnie odbywa się na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Organizatorem festiwalu jest agencja Alter Art.

Audioriver

Plenerowy festiwal muzyki elektronicznej. Jest organizowany od 2006 roku. To bardzo popularne wydarzenie muzyczne odbywa się w Płocku. Fani muzyki elektronicznej spędzają czas na plaży nad Wisłą. Pierwsze edycje odbywały się bezpłatnie. Od 2009 roku wstęp na to wydarzenie jest biletowany. Od 2011 roku temu wydarzeniu towarzyszy Konferencja Muzyczna, która co roku odbywa się w innym polskim mieście.