3Dstereo.com.pl

kilka słów o muzyce i sprzęcie muzycznym

Słuchawki na nadchodzący rok

Słuchawki bezprzewodowe do odbioru muzyki to świetna rzecz. Przewody nie przeszkadzają. A słuchawki komunikują się ze smartfonem przez Bluetooth. Kompaktowe, lekkie i wygodne.

O tym jak ważny jest ranking słuchawek nausznych bluetooth 2022 przekonują się ci, którzy poszukują czegoś dla siebie na początku roku.

Takie słuchawki to sto procent wygody. Dzięki niewielkich rozmiarów, mogą pracować na jednym ładowaniu przez wiele godzin. Dostarczane z futerałem, który je chroni i służy do przechowywania i ładowania.

Na początek zauważę zalety. Przede wszystkim jest to dźwięk przestrzenny i czysty z dobrze zrównoważonym zakresem częstotliwości. Inne to obudowa z ładowaniem bezprzewodowym i długą żywotnością baterii. Jedno ładowanie zapewnia nawet 5 godzin odtwarzania dźwięku. Etui magazynuje zapas energii na kolejne godziny bez konieczności szukania hotpoint. Na szczególną uwagę zasługuje mikrofon. Odporny na efekty akustyczne wywołane wiatrem, dynamicznie reaguje na mowę, redukując przy tym poboczne efekty. Wszystko to dzięki wydajnemu procesorowi o niewielkim opóźnieniu i sprytnej aplikacji, która przetwarza sygnały z niewiarygodną precyzją. Istnieje również funkcja aktywnej redukcji szumów.
Słuchawki nie odcinają ucha od sygnałów zewnętrznych. Nie są hermetyczna zatyczką, która trzeba usuwać, by usłyszeć cokolwiek z zewnątrz.

Są też słuchawki, które ściśle przylegają do uszu nie tylko dzięki silikonowym nausznikom, ale także dzięki dodatkowym elastycznym rozporom, które utrzymują je wewnątrz małżowiny usznej. Można biegać, skakać i kręcić głową – nie tylko nie wypadają, ale też nie tracą szczelności. Jednocześnie żadne elementy konstrukcyjne nie wystają na zewnątrz małżowiny usznej.

Są też modele z wygodnym i bardzo funkcjonalne sterowanie dotykowym i to bezpośrednio ze słuchawek. Z pominięciem smartfona.