3Dstereo.com.pl

kilka słów o muzyce i sprzęcie muzycznym

Audiosystem z solidnymi kolumnami głośnikowymi

System audio w każdym domu mógłby się znaleźć bez trudu, biorąc pod uwagę rozwój branży, nie powinno to stanowić większego problemu. Jednak nie każdy jest melomanem. W skład zestawu wchodzą kolumny głośnikowe – ranking sprzętu podaje wiele branżowych czasopism. Warto orientować się w sprawie i odwiedzać wystawy i targi.

Za najwyższe pasma przenoszenia pasma dźwiękowego odpowiada głośnik tubowy. Głośnik tubowy wyposażony jest w metalową wkładkę wzmacniającą wysokie tony. Tony średnie i niskie podają głośniki posiadają sztywne membrany. Membrana jest wykonana z papierowej plecionki.

Kolumny głośnikowe podłogowe wyposażono w stopki metalowe z regulacją. Trawersy są zakończone ostrymi kolcami mocno kotwiczącymi się w podłożu. Oprócz tego mają system regulacji, dzięki któremu kolumnę można ustabilizować i ustawić w pionie dokładnie według zaleceń.
Basowe tony podawane są wprost na ścianę. Bas refleks daje przyjemne miękkie brzmienie.

Kolumny głośnikowe podstawkowe mają z tyłu zamontowane gniazda głośnikowe i są w charakterystyczny sposób pochylone w tył. Ich obudowa jest zrobiona z płyty mdf i wzmocniona jest kunsztownie wstawkami płyty, co powoduje jego wzmocnienie.